Obsah

MAREC - MESIAC KNIHY S NAŠIMI PRVÁKMI

Typ: ostatné
MAREC - MESIAC KNIHY S NAŠIMI PRVÁKMI 1POZN.: Viac fotografií nájdete vo fotogalérii.

Mesiac marec sa nám vždy spájal s príchodom jari, prvými slnečnými a teplými dňami a samozrejme s knižkami plnými príbehov a krásnych ilustrácií. Prívlastok mesiac knihy súčasne nevnímame tak intenzívne ako kedysi, no možno práve v tomto období mnohí z nás (dúfam, že aj mnoho našich žiakov), siahlo po dobrej detektívke, rozprávke pred spaním, alebo inom napínavom príbehu plnom dobrodružstiev.   

Keď som s mojimi štvrtákmi pripravovala túto aktivitu a keď sme si s pani učiteľkami z II. stupňa plánovali a rozdeľovali, čo všetko chceme pre našich žiakov pripraviť, ani ma len nenapadlo, že v mesiaci Marec si zrealizujeme len túto jednu „aktivitku“. Využime preto tento čas a nebojme sa z dlhej chvíle siahnuť po dobrej knižke. A nemusí byť len v slovenskom jazyku.

Začiatkom mesiaca sme sa so žiakmi 4.C – Nelou Králikovou, Viktóriou Gáborovou, Karolínou Skladanou, Leou Mikulášovou, Samuelom Matejovie a Martinom Jančuškom rozhodli navštíviť našich prváčikov, aby sme im ukázali, že čítanie môže byť zábava aj v anglickom jazyku. Naši prváčikovia zo začiatku vyzerali vystrašene, báli sa, že nám nebudú rozumieť. Opak bol však pravdou. Po prečítaní našej rozprávky Little Red Riding Hood ihneď odhalili, že sme si prečítali príbeh o Červenej čiapočke. Dokonca nás veľmi prekvapili, koľko slovnej zásoby z tejto rozprávky poznajú. A nie len to, pripravili sme si pre nich aj obrázky z príbehu, ktoré nám v každej triede šikovne usporiadali.  Nám sa tie obrázky totiž to nechtiac pomiešali. Za odmenu sme im tieto obrázky nechali, aby si ich mohli vymaľovať a skrášliť s nimi svoje nástenky. Na to, ako si svoje triedy s obrázkami vyzdobili sa snáď už čoskoro pôjdeme pozrieť.

Na záver by som sa chcela touto cestou poďakovať našim prváčikom a ich triednym pani učiteľkám, že nás privítali a vyprevádzali s úsmevom. Vďaka patrí aj mojim žiakom, ktorí usilovne nacvičovali a mali so mnou trpezlivosť J.  Pani učiteľke Evke Laučíkovej ďakujem, že bola ochotná pomôcť nám v deň čítania s návštevou tried.

Verím, že sa všetci čoskoro vidíme. Spoločne si potom prerozprávame príbehy, o ktorých ste si čítali a dúfam, že sa odvážite siahnuť aj po tých, ktoré sú v cudzom jazyku. 

Mgr. Katarína Balvoňová

 


Vytvorené: 27. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 27. 3. 2020 16:03
Autor: