ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
S čím Vám môžeme pomôcť ?
rozšírené vyhľadávanie

DO DIVADLA NA ANGLIČTINE

DO DIVADLA NA ANGLIČTINE

Výučba cudzích jazykov je náročná. Je čoraz ťažšie žiakov motivovať k efektívnejšiemu učeniu sa, k čítaniu cudzojazyčnej literatúry či sledovaniu médií v cudzom jazyku. Toto sú hlavné dôvody, prečo sme sa rozhodli využiť ponuku divadelného predstavenia online s participáciou hercov a publika.

Bonusom tohto predstavenia bola jeho ľahkosť a vtip.

Pre žiakov šiesteho ročníka si tvorcovia pripravili zábavné stvárnenie známeho príbehu Vajce na vandrovke – „Egg on a trip“. Išlo o bábkové predstavenie, kde si žiaci rozšírili slovnú zásobu o niekoľko výrazov využiteľných v bežnom živote. Divadelné predstavenie bolo spestrené rôznymi úlohami, ktoré museli žiaci spoločne absolvovať po jednotlivých častiach predstavenia. Po dopozeraní divadla si niektoré triedy vyskúšali aj interaktívne pracovné listy.

Pre žiakov siedmeho až deviateho ročníka si zase tvorcovia pripravili Americký sen – „American dream“. Bol to príbeh o študentovi, ktorý sa zúčastnil študijného pobytu v New Yorku. Príbeh bol pútavý, vtipný, súčasný, mal motivačný a sociálny charakter.

Na záver by som už len dodala, že nás, vyučujúce, veľmi teší, akých zdatných žiakov na našej škole máme. Žiaci zvládli porozumenie dialógov na výbornú, hravo si poradili aj s jednotlivými úlohami.

Dátum vloženia: 26. 10. 2021 21:48
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 10. 2021 21:56
Autor:

Aktuality

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Facebook

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Darujte 2 % z dane

2%

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5