Obsah

Detská športová olympiáda 2017

Typ: ostatné
1. stupeň

Dňa 2. 6. 2017 sa na našej Základnej škole Márie Rázusovej-Martákovej v Liptovskom Mikuláši organizoval v rámci Olympijských festivalov Slovenska XXVI. ročník Detskej športovej olympiády pre žiakov 1. stupňa.

Detskú športovú olympiádu sme otvorili prinesením olympijskej pochodne a olympijskej vlajky. Po odznení slávnostnej znelky školy mala príhovor k športovcom pani riaditeľka Mgr.Alena Ridzoňová. Privítali sme medzi sebou aj úspešnú slovenskú reprezentantku v snowboardingu Klaudiu Medlovú, ktorá strávila s nami celé športové dopoludnie.

Po úvodných príhovoroch prečítali dvaja vybraní štvrtáci z radu súťažiacich sľub športovcov. Sľub rozhodcov prečítala Klaudia Medlová, ktorá pomáhala pri rozhodovaní v jednotlivých disciplínach.

Detskej športovej olympiády sa zúčastnilo 274 športovcov. Žiaci súťažili v piatich disciplínach: beh na 50m/60m, beh na 200m/400m, skok z miesta, hod kriketovou loptičkou, a preťahovanie lanom. Celkovo si zo športového podujatia odnieslo 96 žiakov medaile. Popri základných hlavných disciplínach si žiaci mohli zmerať svoje sily aj v doplnkových disciplínach: double lyže, chodule, nosenie loptičky na tenisovej rakete pomedzi kužele, hod na cieľ, stavanie puzzle na čas a stavanie pyramídy z kociek.

Počas Detskej športovej olympiády pani zástupkyňa pre prvý stupeň PaedDr. Martina Hollá odvysielala živý vstup do Rádia Liptov.

Olympiádu sme ukončili dekorovaním víťazov. Medaile a diplomy žiakom odovzdávala Klaudia Medlová.

Poďakovaním žiakom za ich športové výkony a súťaženia v rámci fair-play od pani riaditeľky a odznením slávnostnej znelky školy, uhasením olympijskej pochodne a zvesením olympijskej vlajky sa XXVI. Detská športová olympiáda ukončila.

Žiaci si odniesli veľa krásnych zážitkov a pocitov.


Vytvorené: 16. 8. 2017
Posledná aktualizácia: 16. 8. 2017 10:17
Autor: