ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
S čím Vám môžeme pomôcť ?
rozšírené vyhľadávanie

Zápis do 1. ročníka

Zápis do 1. ročníka 1

Milí rodičia budúcich prvákov,
blíži sa zápis do 1. ročníka.

Zápis na našej škole sa uskutoční:
17. 4. a 18. 4. 2023 od 13:30 do 18:00 hod.

Na zápis si prineste:

 

- občiansky preukaz zákonného zástupcu

- rodný list dieťaťa

- vyplnenú, vytlačenú PRIHLÁŠKU ( po otvorení kliknite na: Vyplniť novú prihlášku: Zápis do 1. ročníka), ktorá bude podpísaná oboma zákonnými zástupcami (ak je to možné). V prípade, že prihlášku neviete, alebo nemôžete vyplniť elektronicky, urobíme tak pri zápise (je tu však potrebná účasť oboch zákonných zástupcov)

 

Ponúkame:

- kvalitný výchovno – vzdelávací proces

- výučbu anglického jazyka od 1. ročníka

- možnosť navštevovať hokejovú triedu (od 5. ročníka)

- vlastnú školskú kuchyňu

- rôzne výlety a exkurzie

- kvalitné a moderné vybavenie školy a mnoho iného.

 

Čo v prípade, ak chcem zapísať dieťa so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami?

Zákonný zástupca dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami spolu s prihláškou predkladá aj písomné vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie, vydané na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa.

 

Čo v prípade, ak prihlášku nemôžu podpísať obaja rodičia?

Podľa § 144a zákona účinného od 1. januára 2022 sa na podaniach týkajúcich sa výchovy a vzdelávania, v ktorých sa rozhoduje v správnom konaní, teda aj na žiadosti sa vyžaduje podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa. Podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa sa nevyžaduje, ak:

 · jednému z rodičov bol obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa, ak jeden z rodičov bol pozbavený výkonu rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa, alebo ak spôsobilosť jedného z rodičov na právne úkony bola obmedzená (spôsob preukázania uvedenej skutočnosti ani doklad, ktorým sa táto skutočnosť preukazuje, školský zákon neustanovuje, túto skutočnosť je možné preukázať napríklad neoverenou kópiou rozhodnutia súdu),

· jeden z rodičov nie je schopný zo zdravotných dôvodov podpísať sa (spôsob preukázania uvedenej skutočnosti ani doklad, ktorým sa táto skutočnosť preukazuje, školský zákon neustanovuje, túto skutočnosť je možné preukázať napríklad potvrdením od všeobecného lekára zákonného zástupcu, ktoré nie je schopný sa podpísať) alebo

· vec neznesie odklad, zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa (spôsob preukázania uvedenej skutočnosti ani doklad, ktorým sa táto skutočnosť preukazuje, školský zákon neustanovuje, túto skutočnosť je možné preukázať napríklad písomným vyhlásením podľa prílohy č. 2).

 

Prílohy

Príloha 2

Zápis 2.docx
Typ súboru: DOCX dokument, Velkosť: 12,99 kB

Podmienky prijatia do ZŠ

Podmienky prijatia.docx
Typ súboru: DOCX dokument, Velkosť: 22,26 kB
Dátum vloženia: 21. 3. 2023 13:49
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 3. 2023 13:49

Aktuality

Facebook

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Športový deň v ŠKD - 8

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Darujte 2 % z dane

2%

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30