ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
S čím Vám môžeme pomôcť ?
rozšírené vyhľadávanie

Rozvoj jazykovej gramotnosti

Rozvoj jazykovej gramotnosti

Dňa 26.10.2022 sa žiaci 4.A triedy zúčastnili rovesníckeho vzdelávania zameraného na rozvoj komunikačných schopností v cudzom jazyku.

Žiačky 8.A pod vedením p. učiteľky K. Balvoňovej a J. Jurkovičkovej a pani učiteľka Smerčiaková si pre štvrtákov pripravili krátke ukážky z francúzskeho, talianskeho, ruského, nemeckého, anglického a kórejského jazyka. Po krátkej ukážke jazykov nasledovalo niekoľko aktivít, pri ktorých žiaci prezentovali svoje schopnosti z anglického jazyka, precvičili si svoje vedomosti z geografie, otestovali svoju pozornosť a naučili sa niektoré základné frázy a slovíčka z talianskeho, ruského a nemeckého jazyka.

Aimeè Sejna predviedla malým žiakom svoju plynulú francúzštinu a angličtinu, Viktória Brnová s deťmi komunikovala v nemčine a angličtine, Zuzana Štricova  ukázala štvrtákom, že aj taký ťažký jazyk ako je kórejčina sa stáva populárnym. Patrícia Pilarčíkova a Michaela Jeništová oslovili deti v ruskom a anglickom jazyku, pani učiteľka Zuzana Smerčiakova naučila deti niekoľko základných užitočných slov, ktorými môžu deti komunikovať na dovolenke v Taliansku. Pani učiteľka Smerčiaková prekvapila žiakov príjemným talianskym nárečím, žiaci si talianske výrazy spojili s už osvojeným anglickým prekladom. Všetky dievčatá z 8.A triedy zvládli svoju úlohu učiteľov perfektne, s úsmevom a radosťou . Nie len my, ale tiež naši žiaci zo 4.A si aktivitu veľmi užili. Už teraz sa tešíme , keď túto aktivitu zopakujeme aj v iných ročníkoch .

Takže, máte sa na čo tešiť, naši mladší spolužiaci.

Dátum vloženia: 15. 11. 2022 19:49
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 11. 2022 19:53

Aktuality

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Facebook

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Literárny kvíz - 6. oddelenie - 2

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Darujte 2 % z dane

2%

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5