ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
S čím Vám môžeme pomôcť ?
rozšírené vyhľadávanie

ROZPRÁVKY PRE PRVÁČIKOV

ROZPRÁVKY PRE  PRVÁČIKOV

V posledné dni školského roka sme si pre našich prváčikov pripravili spolu so žiakmi šiesteho ročníka- Paťkou Pilarčíkovou, Zuzkou Buranovskou, Viktorkou Brnovou, Milanom Šlaukom, Katkou Tichákovou a Tatianou Perončíkovou, krátke spestrenie vyučovania, a to formou čítania známych rozprávok v ANJ.

A aby sme zistili, či nám naši prváčikovia rozumejú a či nás pozorne počúvajú, pripravili sme si pre nich aj krátke, jednoduché a hlavne zábavné aktivity.

V triede 1.A a 1.C si deti vypočuli rozprávku o Cisárových nových šatách. Ich úlohou bolo priradiť krátke texty ku rozprávkovým postavičkám. Dievčatá zo šiesteho ročníka pod vedením pani učiteľky Jurkovičovej zvládli úlohu učiteliek skvelo. Prváčikom vysvetlili zadanie úlohy, a tí to napriek novej slovnej zásobe a gramatickým javom zvládli výborne.

V triede 1.B a 1.C si deti vypočuli rozprávku o Červenej čiapočke. Úlohu vlka, rozprávača a Červenej čiapočky vzali na seba žiaci šiesteho ročníka pod vedením pani učiteľky Balvoňovej. Úlohou našich prváčikov bolo na základe vypočutého textu uhádnuť názov rozprávky a správne zoradiť obrázky podľa deja. Naši malí prváčikovia si spoločne so svojimi novými kamarátmi tiež zopakovali základnú slovnú zásobu.

Na záver by som sa chcela poďakovať našim šikovným prváčikom a ich triednym pani učiteľkám, že nás milo privítali a zapojili sa do aktivity na šírenie čitateľskej gramotnosti na prvom stupni. Vďaka patrí aj našim šiestakom, ktorí boli ochotní pomôcť nám pri realizácií a rozhodli sa inšpirovať našich malých žiakov k čítaniu literatúry v cudzom jazyku.

Mgr. Katka Balvoňová a Mgr. Janka Jurkovičová

Dátum vloženia: 4. 7. 2021 7:53
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 7. 2021 7:58
Autor:

Aktuality

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Facebook

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Darujte 2 % z dane

2%

Aktuality


Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3