ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
S čím Vám môžeme pomôcť ?
rozšírené vyhľadávanie

Otvorenie šk. roku 2022/2023

Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční
5. 9. 2022 o 8:00 na nástupovej ploche (pri detskom ihrisku).
V prípade nepriaznivého počasia bude slávnostné otvorenie prebiehať v triedach.
Tešíme sa na Vás!!!

Doplňujúe informácie ku školskému roku 2022/2023:

BEZPRÍZNAKOVOSŤ

Pred prvým nástupom do školy je potrebné, aby ste vyplnili : Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti . Toto písomné vyhlásenie je potrebné predložiť i  po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú). Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti odporúčame vyplniť prostredníctvom aplikácie EDUPADE  z rodičovského konta (Žiadosti/Vyhlásenia – Pridať žiadosť/vyhlásenie – Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti – Platí od 15. 8. 2022 – Podať žiadosť/vyhlásenie). Vyhlásenie nájdete i v prílohe tejto správy – môžete si ho vytlačiť a dieťa ho prinesie do školy  5. 9. 2022.

 Upozornenie - V prípade, že rodič nepredloží „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, žiak sa považuje za príznakového, a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať. Ak žiak neprišiel v sprievode rodiča do školy a nepredložil „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, je potrebné žiaka umiestniť do izolačnej miestnosti a bezodkladne kontaktovať rodiča.

Prváci  a novoprijatí  žiaci budú mať k dispozícii pri nástupe tlačenú podobu, ktorú vypíše zákonný zástupca.

 

OSPRAVEDLNENIE

Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia. Pri absencii viac ako 5  po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí žiak predložiť „Potvrdenie od lekára“ od všeobecného lekára pre deti a dorast.

 

OČR

Rodič má nárok na ošetrovné (OČR), ak riaditeľ školy alebo RÚVZ rozhodol o prerušení vyučovania v triede alebo vo viacerých triedach žiaka do 11 rokov, alebo ak žiak vyžaduje celodenné ošetrovanie na základe potvrdenia všeobecného lekára pre deti a dorast.

 

DOMÁCE SAMOTESTOVANIE
Dobrovoľné samotestovanie je možné využiť v školách s výskytom 10 % žiakov pozitívnych na ochorenie COVID-19 z celkového počtu žiakov školy.  Rodičia, resp. plnoletí žiaci nie sú povinní vykazovať vykonanie antigénového samotestu.  V prípade, že žiak mal pozitívny výsledok antigénového samotestu, rodič žiaka/plnoletý žiak bezodkladne oznámi túto skutočnosť všeobecnému lekárovi, škole a žiak ostáva doma.

IZOLÁCIA

Izolácia je obmedzenie pohybu osoby, ktorá bola pozitívne testovaná na COVID-19. Izolácia trvá po dobu 5 dní, pokiaľ sa počas posledných 24 hodín izolácie nevyskytnú klinické príznaky od dátumu testovania s pozitívnym výsledkom alebo od objavenia prvých klinických príznakov ochorenia. Koniec izolácie určuje lekár len v prípade výskytu klinických príznakov. Všeobecný lekár nevydáva potvrdenie o ukončení izolácie. Po ukončení 5-dňovej izolácie je osoba povinná mať ďalších 5 dní prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2.  Žiaci po skončení izolácie v škole a v školskom zariadení môžu použitie respirátora nahradiť rúškom.

 

KARANTÉNA

Karanténa je pre osobu, ktorá prišla do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na COVID-19. Úzky kontakt zostáva v karanténe iba vtedy, ak jeho všeobecný lekár posúdi karanténu ako potrebnú.

 

Viac informácií nájdete:  https://www.minedu.sk/zelena-otvorenym-skolam/

 

Prílohy

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti

Bezpríznakovosť.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 143,97 kB
Dátum vloženia: 22. 8. 2022 15:41
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 8. 2022 8:56

Aktuality

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Facebook

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Darujte 2 % z dane

2%

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3