ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
S čím Vám môžeme pomôcť ?
rozšírené vyhľadávanie

Október – Mesiac úcty k starším

ZBIERKA PRE SENIOROV NÁŠHO MESTA
Každé ročné obdobie má svoje čaro,jedinečnosť a neopakovateľnosť. Tak je to aj s ľudským životom.Na rozdiel od prírody človek má možnosť prežiť tie svoje ľudské obdobia len raz za celý život. Jeseň života si každoročne pripomíname v októbri ako Mesiac úcty k starším

Žiaden iný mesiac v roku starobu nevystihuje lepšie. Človek žne plody svojho života a práce, ohýba sa pod ťarchou rokov ako stromy pod ťarchou plodov, v tvári sa mu zračí pestrosť prežitého. Má v sebe múdrosť a zrelosť skúseností. Vážime si starkých, učíme sa od nich a nezabúdame na nich. Urobili pre nás veľa  a zaslúžia si našu pozornosť, lásku a úctu.

Milí rodičia obraciame sa  na vás s prosbou. Mesto Liptovský Mikuláš oslovilo našu školu o zapojenie sa do zbierky pri príležitosti mesiaca október, ktorý je mesiacom úcty k starším. Touto zbierkou chceme podporiť psychickú a fyzickú pohodu seniorov umiestnených v zariadeniach sociálnych služieb na území nášho mesta, ktorí sú vzhľadom na pretrvávajúcu koronavírusovú situáciu opätovne ohrozenou skupinou. V rámci zbierky sa budú zbierať: rôzne druhy vitamínových doplnkov v originálnych uzatvorených baleniach a rôzne druhy krížovkárskych časopisov. Vitamíny a časopisy, ktoré sa budú zbierať v termíne od 1.10 do 22.10., deti budú odovzdávať svojim triednym učiteľom. 

V mene seniorov nášho mesta vám úprimne ďakujeme.

Dátum vloženia: 1. 10. 2021 12:49
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 10. 2021 12:51
Autor:

Aktuality

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Facebook

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Darujte 2 % z dane

2%

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31