ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
S čím Vám môžeme pomôcť ?
rozšírené vyhľadávanie

Európsky deň jazykov – oslava 20 rokov jazykovej a kultúrnej rozmanitosti

Európsky deň jazykov – oslava 20 rokov jazykovej a kultúrnej rozmanitosti

Cieľom EDJ a vyučujúcich cudzích jazykov našej školy je podnietiť žiakov, bez ohľadu na ich vek, aby sa učili cudzie jazyky nie len v škole, ale aj mimo nej. Už niekoľko rokov sa dňa 26. septembra spolu so žiakmi našej školy aktívne zapájame do osláv tohto, pre nás výnimočného dňa.

Napriek aktuálnej situácií sme sa aj tento rok rozhodli pripraviť pre žiakov zaujímavé aktivity, v kruhu ich triednych kolektívov. Tento rok sme sa s triedami 6.B, 6.C, 7.B 7.C,  8.A, 8.B, 9.B, 9.C a časťou triedy 9.A. zapojili do týchto osláv s využitím počítačovej techniky a skupinových aktivít. Žiaci na hodinách anglického jazyka absolvovali rôzne kvízy a webináre, kde sa dozvedeli nie len zaujímavé fakty, čím si rozšírili svoje obzory, ale mali tiež možnosť vypočuť si ukážky konverzácií v rôznych jazykoch z celej Európy. Na hodine nemeckého jazyka si pre zmenu žiaci zahrali rôzne hry. Atmosféru im pri tom spríjemnili známe detské pesničky preložené do nemeckého jazyka.

Po prvý raz sme sa tento rok rozhodli zapojiť sa do súťaži pri príležitosti osláv Európskeho Dňa jazykov. Naše šikovné žiačky, výtvarníčky, budú súťažiť o návrh loga na oficiálne tričko EDJ 2022. Na našej škole sa tiež nachádza aj niekoľko zatiaľ neznámych autorov, ktorí sa so svojimi poviedkami, esejami a úvahami pokúsia „zabodovať“ v literárnych súťažiach. A v neposlednom rade by som rada spomenula našich žiakov z krúžku e-Twinning, ktorí sa pokúsia zaujať svet svojou šikovnosťou v komunikácií v anglickom jazyku. 

Touto cestou by som rada, v mene nášho kolektívu vyučujúcich cudzích jazykov 2. stupňa, vyjadrila súťažiacim našu podporu a veľa šťastia v súťažiach. 

Viac fotografií nájdete vo fotogalérii.

Dátum vloženia: 26. 10. 2021 22:15
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 10. 2021 22:25
Autor:

Aktuality

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Facebook

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Darujte 2 % z dane

2%

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4