ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
S čím Vám môžeme pomôcť ?
rozšírené vyhľadávanie

Deň detí a školský výlet

Deň detí a školský výlet v 1

2.D
Viac fotografií nájdete vo fotogalérii.

DEŇ DETÍ

  • Deň detí sme oslávili v prírode, na ihrisku v Iľanove. Počas vychádzky sme plnili prírodovedno- bádateľskú úlohu, ktorú sme mali rozdelenú na tri fázy. Papierové tašky sme postupne plnili prírodninami podľa zadania. Víťazná skupina sa potešila drobnému darčeku.
  • Na ihrisku nás čakala ďalšia zábava. Najprv sme si zmerali sily v smiešno- vedomostnej hre- „Na kone a jazdcov“. Ukázalo sa, že súťaživého ducha mali nielen deti, ale aj pani učiteľky.
  • Po súťaži prišlo na rad maľovanie na tvár a cesta späť.
  • Pokračovali sme v triede, kde sme si vlastnoručne vyzdobili jednofarebné tričká. Tie nám boli zároveň odmenou a darčekom k nášmu sviatku.

VÝLET

  • Piatok je náš obľúbený deň a tento piatok sa nám páčil o to viac, že sme šli na školský výlet. Najprv sme navštívili Liptovskú knižnicu GFB, kde sme boli pasovaní na ozajstných členov knižnice. Bolo to celkom vzrušujúce, keď sme si mohli vyskúšať kreslo a meč pri obrade pasovania. Hneď potom sme si vybrali našu prvú knihu, ktorú sme si odniesli domov ako výpožičku. Odteraz si už budeme môcť hocikedy požičať knihu podľa vlastného záujmu. Niektoré dievčatá sa do požičaných kníh „zahryzli“ hneď po príchode do školy.
  • Po návšteve knižnice sme sa dočkali sladkej odmeny. Zastavili sme sa na zmrzline, ktorú sme vychutnávali cestnou do múzea Čierny orol.
  • Tam nás čakali hračky našich rodičov a starých rodičov. Mnohí sme zistili, že niektoré hračky máme doteraz doma, u starkých alebo na povale. Celkom sme sa pobavili a aj preukázali zručnosť pri výrobe vlastnej bábky- javajky. Tie sme si odniesli z výletu aj ako darček.
  • Už teraz sa tešíme na ďalší podobný výlet alebo exkurziu.

 

Dátum vloženia: 15. 6. 2021 14:07
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 6. 2021 14:10
Autor:

Aktuality

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Facebook

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Darujte 2 % z dane

2%

Aktuality


Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3