ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
S čím Vám môžeme pomôcť ?
rozšírené vyhľadávanie

Beseda s „native speakers“ z Ameriky

Beseda s „native speakers“ z Ameriky

Dnes na našu školu zavítala vzácna návšteva. Naše pozvanie, v spolupráci s americkou ambasádou, prijali traja predstavitelia americkej armády v sprievode s ich slovenským kolegom, kontaktom pre vzťah s verejnosťou.

Keď je človek odhodlaný, dokáže všetko čo si zaumieni.

Naši starší žiaci z druhého stupňa mali neopakovateľnú možnosť dozvedieť sa rôzne zaujímavosti o americkej kultúre, vzdelávacom systéme, histórií, jedle a sviatkoch priamo od „native speakers“. Najväčším zážitkom pre nich a nenahraditeľnou skúsenosťou však bola možnosť komunikovať a diskutovať na spomínané témy. Atmosféra počas dvoch besied bola veľmi priateľská, otvorená, žiaci dostali príležitosť spýtať sa na všetko, čo ich zaujíma. A teda niektoré otázky prekvapili aj samotných vojakov. Dozvedeli sme sa nielen ktoré miesta v Amerika musíme navštíviť, ale ktoré miesta na Slovensku im počas ich pobytu u nás prirástli k srdcu, ktoré slovenské jedlá im chutia najviac, ako plánujú osláviť Vianoce na Slovensku a ako ich oslavujú doma s rodinami.

Touto cestou chcem poďakovať našim žiakom v mene vojakov Thomson, Smith a Motley za milé prijatie, príjemnú atmosféru, cítili sa u nás veľmi dobre. Čo nás najviac teší, ostali milo prekvapení úrovňou komunikácie našich žiakov, ich vystupovaním počas besedy a otvorenosťou počas diskusie.

Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme aj my. BOLI STE SUPER J a vaše pozitívne reakcie nás ženú vpred.

ĎAKUJEME - Mgr. Katarína Balvoňová, Ing. Janka Jurkovičová

Dátum vloženia: 17. 12. 2022 12:07
Dátum poslednej aktualizácie: 17. 12. 2022 12:09

Aktuality

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Facebook

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

10. konferencia "Stop fajčeniu" - 9

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Darujte 2 % z dane

2%

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1