ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
ZŠ Márie Rázusovej – Martákovej
Základná škola
Márie Rázusovej-Martákovej
S čím Vám môžeme pomôcť ?
rozšírené vyhľadávanie

20 rokov časopisu ŠKD

20 rokov časopisu ŠKD

20. výročie vydávania časopisu ŠKD Klubko a Klubinka

Čas plynie veľmi rýchlo.

Je to už 20 rokov čo na našej Základnej škole vychádza časopis školského klubu detí. V marci 2002 vyšlo prvé číslo časopisu Klubko a Klubinka.  Krstnými mamami časopisu boli pani riaditeľka Alena Ridzoňová, zástupkyne Tatiana Husáriková a Vlasta Kovačicová.

Časopis vychádza dvakrát ročne, v januári a v júni. Obsahovo je zameraný činnosť detí. V časopise sú zachytené zážitky z činnosti, z podujatí a aktivít, ktoré sú  realizované v školskom klube detí. Články sú zamerané aj na životné jubileum spisovateľky M. R. Martákovej, návštevy jej rodného domu, na činnosť a návštevy Galérie Petra Michala Bohúňa, vystúpenie detí v tejto ustanovizni. Príspevky vyjadrujú aj vzťah ku zvieratám a prírode, sú venované aj svetovému dňu zvierat, výstavám ovocia a zeleniny. Články zachytávajú aj spoluprácu so Slovenským múzeom  ochrany prírody a jaskyniarstva. Deti nezabúdajú ani na poďakovanie starým rodičom, našim mamám a oteckom. V časopise sú zachytené aj  veselé príhody zo školských karnevalov, letných či zimných prázdnin, športových súťaží,  zo  Dňa detí, či zážitky zo školy v prírode.

Okrem príspevkov, ktorými si deti rozvíjajú slovnú zásobu, tvoria krátka slohové útvary, vyjadrujú svoje myšlienky, je obľúbenými aj tvorba krížoviek. Časopis zo začiatku ilustrovali deti samé.

Medzi prvých ilustrátorov patrila Natálka Švajleninová, Janko Siman, Lukáško Tomčík Paťka Uhríková, Barborka Nevolníková, Nikolka Chovancová, Tánička Husárová, Ivanka Chlebová či Dianka Benikovská. Z jeho prvých prispievateľov sú už dnes dospeláci. Za jeho dvadsaťročnú históriu sa nedá spočítať koľko detí do časopisu prispelo.

Myšlienka vydávať vlastný časopis skrsla  u pani vychovávateľky Anny Urbanovej. Pri spracovaní a vydávaní časopisu sa vystriedali pani vychovávateľky Jana Heroltová, Tatiana Korčeková a Dana Klocková. Poďakovanie patrí určite aj rodičom detí, ktorí časopis pomáhajú rozmnožovať, ale aj samotným deťom, ktoré ho tvoria.

Do ďalších rokov prajeme veľa šikovných prispievateľov a literárnych tvorcov plných nápadov.

 

Dátum vloženia: 23. 6. 2022 10:08
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 6. 2022 10:14

Aktuality

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Facebook

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Preslávili nás ... - 11

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Darujte 2 % z dane

2%

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2