Obsah

Školská športová olympiáda 2017

Typ: ostatné
„Otužujeme nielen ducha, ale aj telo“

Dňa 1. júna o ôsmej hodine ráno zazneli tóny slávnostnej znelky našej Základnej školy Márie Rázusovej-Martákovej, počas ktorej žiak nesúc olympijskú pochodeň a vlajkonosiči s olympijskou vlajkou prišli na nástupovú plochu školy. Tam už v nakreslených olympijských kruhoch na nástupovej ploche čakalo 264 žiakov 5. - 9. ročníka. Odetí boli v olympijských farbách, pripravení na slávnostné otvorenie XXVI. Školskej športovej olympiády.

Po vztýčení olympijskej vlajky, slávnostnom príhovore pani riaditeľky Mgr. Aleny Ridzoňovej a prečítaní sľubu pretekárov a rozhodcov bola XXVI. Školská športová olympiáda otvorená.

Dievčatá a chlapci súťažili v klasických športových disciplínach: beh na 60m, skok do diaľky, skok do výšky, hod plnou loptou a štafeta 4 x1 kolo (200m). Súťažilo sa aj v netradičných disciplínach: preťahovanie lanom 10 členných družstiev po triedach a ročníkoch, preskakovanie cez švihadlo na čas.

Deväťdesiat najlepších športovcov a športovkýň bolo odmenených medailou a sladkou odmenou.

Po vyhlásení výsledkov a zvesení olympijskej vlajky bola naša XXVI. Školská športová olympiáda ukončená.


Vytvorené: 16. 8. 2017
Posledná aktualizácia: 16. 8. 2017 10:18
Autor: