Obsah

ČITATEĽSKÝ MARATÓN

Typ: ostatné
POZN.: Viac fotografií vo fotogalérii.

 „S pomocou kníh sa mnohí stávajú učenými i mimo školy. Bez kníh ale nebýva učený nikto ani v škole.“ — Jan Amos Komenský

Viete si predstaviť stráviť deň v škole s výborným čajom, chutnou maškrtou a dobrou knihou? Na hodinách cudzích jazykov na našej škole to je možné! Takýmto spôsobom sme sa totiž rozhodli osláviť „Marec mesiac knihy“ na 2.stupni.

Posledný marcový týždeň sa na našej škole uskutočnil čitateľský maratón, ktorého cieľom bola propagácia čítania literatúry v cudzom jazyku. Žiaci mali možnosť priniesť si svoju obľúbenú knihu v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku a počas hodín cudzích jazykov sa tam týmto spôsobom mohli zrelaxovať. Žiaci, ktorí doma cudzojazyčnú knihu nemali, si ju mohli požičať v škole. Na výber mali hneď niekoľko zaujímavých titulov známych autorov. Pre mladších žiakov si pani učiteľky pripravili zaujímavé aktivity, starší žiaci zas viedli dynamické diskusie. Spríjemniť si prvé jarné dni v škole takýmto nevšedným spôsobom žiaci uvítali s nadšením a pani učiteľky veria, že sa im z tejto vydarenej akcie podarí spraviť každoročnú tradíciu. 


Vytvorené: 16. 5. 2019
Posledná aktualizácia: 16. 5. 2019 16:29
Autor: